Новини

21 лютого - Міжнародний день рідної мови!2019.02.22 10:09

21 лютого світове співтовариство відзначає Міжнародний день рідної мови. Для кожної людини її рідна мова була і залишається найдорожчою у світі, бо саме вона визначає пам`ять народу в історичному і цивілізаційному часі.

Мова – то найцінніший духовний скарб, який створило людство за всю свою історію. Сучасна Україна, як європейська держава з великим  розмаїттям етнічних спільнот, надає можливість усім національним меншинам розвивати, збагачувати і зберігати свої рідні мови. Держава гарантує вільний розвиток та захист мов представників різних національностей, сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Водночас, мовою національної консолідації є державна українська мова, яка відображає самобутність багатомільйонного українського народу і є основою його духовності та історичної пам`яті.

Бо лиш народи, явлені у Слові,

Достойно можуть жити на Землі.

                                                               Л. Костенко

З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови в коледжі проведено  відкрите заняття з української мови в групі загальноосвітньої підготовки (ЗОП-1, викладач Матвійчук Т. В.). Здобувачі освіти поглибили свої знання з мови, мали змогу стати учасниками літературних читань. Представлена книжково-ілюстративна виставка – дослідження з української мови, словники, довідники, енциклопедії, розподілені за трьома рубриками, за якими проходило дискусійне обговорення теми: “Спільна колиска народів?”, “Тернистими шляхами”, “Двомовна Україна”.

Індивідуальні думки та враження студенти висловили в есе «Чарівність і могутність слова». Продемонстрували творчі здібності, вміння й навички вільного використання засобів мови.

У шелесті трав, у цвітінні калини

Я чую цю мову у сні й наяву.

Вона в моїм серці, – це вся Україна,

Я дихаю нею, я нею живу!

                                       В. Геращенко

Тож нехай нас єднає рідне слово! Хай гуртує, додає сили, національної гідності й самоповаги. Бо, як мовила Ліна Костенко, – “Тільки слово – пам`яті спасенність. Живий народ, що мав своє письмо!»

Переглянути фотогалерею
Оголошення
ВСТУП 2019
Рішення Акредитаційної комісії від 06 червня 2019
Реєстр суб'єктів освітньої діяльності
До уваги учнів та студентів коледжу!
Інформація про реквізити рахунку для оплати за навчання

Луцький кооперативний коледж
Львівського торговельно-економічного університету
р/р 26000055515049
КБ "ПРИВАТБАНК"
МФО 303440
код 13344652

Вказати: Номер договору, прізвище та ім`я студента, навчальну групу (або спеціальність)