Новини

21 лютого - Міжнародний день рідної мови!2019.02.22 10:09

21 лютого світове співтовариство відзначає Міжнародний день рідної мови. Для кожної людини її рідна мова була і залишається найдорожчою у світі, бо саме вона визначає пам`ять народу в історичному і цивілізаційному часі.

Мова – то найцінніший духовний скарб, який створило людство за всю свою історію. Сучасна Україна, як європейська держава з великим  розмаїттям етнічних спільнот, надає можливість усім національним меншинам розвивати, збагачувати і зберігати свої рідні мови. Держава гарантує вільний розвиток та захист мов представників різних національностей, сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Водночас, мовою національної консолідації є державна українська мова, яка відображає самобутність багатомільйонного українського народу і є основою його духовності та історичної пам`яті.

Бо лиш народи, явлені у Слові,

Достойно можуть жити на Землі.

                                                               Л. Костенко

З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови в коледжі проведено  відкрите заняття з української мови в групі загальноосвітньої підготовки (ЗОП-1, викладач Матвійчук Т. В.). Здобувачі освіти поглибили свої знання з мови, мали змогу стати учасниками літературних читань. Представлена книжково-ілюстративна виставка – дослідження з української мови, словники, довідники, енциклопедії, розподілені за трьома рубриками, за якими проходило дискусійне обговорення теми: “Спільна колиска народів?”, “Тернистими шляхами”, “Двомовна Україна”.

Індивідуальні думки та враження студенти висловили в есе «Чарівність і могутність слова». Продемонстрували творчі здібності, вміння й навички вільного використання засобів мови.

У шелесті трав, у цвітінні калини

Я чую цю мову у сні й наяву.

Вона в моїм серці, – це вся Україна,

Я дихаю нею, я нею живу!

                                       В. Геращенко

Тож нехай нас єднає рідне слово! Хай гуртує, додає сили, національної гідності й самоповаги. Бо, як мовила Ліна Костенко, – “Тільки слово – пам`яті спасенність. Живий народ, що мав своє письмо!»

Переглянути фотогалерею
Оголошення
Основна сесія ЗНО
21 травня - математика
23 травня - українська мова та література
4 червня - історія України

Реєстр суб'єктів освітньої діяльності
До уваги учнів та студентів коледжу!
Інформація про реквізити рахунку для оплати за навчання

Луцький кооперативний коледж
Львівського торговельно-економічного університету
р/р 26000055515049
КБ "ПРИВАТБАНК"
МФО 303440
код 13344652

Вказати: Номер договору, прізвище та ім`я студента, навчальну групу (або спеціальність)